Probówki do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego

Dzisiaj chcemy poruszyć bardzo „gorący” temat probówek do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego…

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia [ wszystkie rozporządzenia oraz ustawy i dyrektywy dostępne pod poniższym linkiem ] każdy wyrób medyczny powinien być przez producenta jednoznacznie sklasyfikowany ze szczególnym wskazaniem zasad użycia danego wyrobu medycznego.

W związku z tym do zabiegów z użyciem wyseparowanego osocza bogatopłytkowego należy używać wyłącznie wyrobów medycznych, które posiadają certyfikat medyczny CE ze wskazaniami klinicznymi. A wyroby medyczne oznaczone jako wyroby medyczne do diagnostyki in vitro nie są dedykowane do zabiegów iniekcyjnych !!!

 

Zestawy do osocza bogatopłytkowego od Mesologic

 

Ostatnio na rynku wiele tzw firm zaopatrujących naszą branżę stara się usilnie przekonać swoich klientów i potencjalnych klientów, że nie ma żadnej różnicy między tymi produktami i zachęca [ co za tym idzie świadomie wprowadza w błąd klienta, co podlega odpowiedniej procedurze prawno/karnej] do pracy na produktach nie przeznaczonych do zabiegów iniekcyjnych.

Drodzy Klienci [ profesjonaliści, którzy wykonują zabiegi ] oraz drodzy Pacjenci – pytajcie o to, jakim systemem pracujecie, macie wykonywany zabieg, czy posiada ważny certyfikat ze wskazaniem klinicznym MDD [ taki powinien „wisieć” być do wglądu w każdym gabinecie, a na każdej zgodzie na zabieg powinna znajdować się naklejka – innymi słowy tabliczka znamionowa ] systemu na jakim jest wykonywany zabieg….

http://www.mz.gov.pl/leki/wyroby-medyczne/klasyfikacja-wyrobow-medycznych

Podobne posty

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

HCGF czyli komórki macierzyste CD34 to najskuteczniejszy zabieg istniejący w medycynie regeneracyjnej. Często mylone z fibryną są absolutnie innowacyjnym zabiegiem. Tylko dwie...

Telefon

+48 601 581 531

Adres

Armii Krajowej 22
58-130 Żarów

Email

info@mesologic.pl

Godziny

Pn-Pt: 8:00 - 16:00