Osocze Bogatopłytkowe
– PRP w służbie dla
zdrowia i piękna!

Osocze bogatopłytkowe
PRP (Platelet-rich plasma) – to preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od pacjenta, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Zawiera ono liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne w zabiegach upiększających twarz.
Mezoterapia z osoczem z własnej krwi
Jest przeznaczona dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.
Efekty
Lifting uelastycznia i jędrna skórę, poprawia ukrwienie skóry, wygładza zmarszczki i fałdy, przyspiesza procesy gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.
Trwałość
Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 6 miesięcy bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Wysokie stężenie płytek
5x PLT

Przygotowanie autologicznych koncentratów płytek krwi z niewielkich ilości krwi żylnej. Za pomocą tego sposobu możliwe jest uzyskanie jednorazowego autologicznego koncentratu płytek krwi (medycyna estetyczna, ortopedia, chirurgia szczękowo-twarzowa, implanty dentystyczne, rany mostka, chirurgia plastyczna, okulistyka itd.) z bardzo małych ilości krwi (ok16 ml) aż do stężenia do 5x

Image module

Trzy rodzaje probówek
– wiele rozwiązań

Poj. 10ml = 4.5ml PRP

Poj. 15ml = 7.5ml PRP

Poj. 10ml = 1.5ml iPRF

Image
Probówki od MesoLogic
Nasza oferta probówek daje bardzo duże możliwości konfiguracji zestawów do przygotowania autologicznych składników krwi. Koncentracji PRP od 2.59 xPLT az do 5x PLT dla ortopedii lub chirurgii czy trychologii lub do uzyskania koncentratu iPRF bogatego w PLT oraz komórki macierzyste.

Specjalistyczna wirówka
do osocza PRP oraz PRF
– fibryny bogatopłytkowej

Hotspot image
Pełny zakres funkcji
Oferujemy najwyższej jakości wirówkę na potrzeby przygotowywania peparatów dla PRP na potrzeby medycyny estetycznej oraz PRF dla gabinetów stomatologicznych.

Specyfikacja:

 • komora wykonana ze stali chirurgicznej
 • 10 programów hamowania i przyspieszania
 • pełna regulacja RCF
 • możliwość regulacji obrotów oraz czasu
 • opieka serwisowa
 • stabilna metalowa konstrukcja obudowy
 • wirnik wykonany ze stali chirurgicznej
 • silnik indukcyjny gwarantujący bardzo cicha pracę
 • pełna regulacja przeciążenia lub obrotów
 • wbudowanych 10 programów przyspieszenia oraz hamowania
 • czujnik braku wyważenia

Zabiegi rekomendowane
tylko dla PRP

Hotspot image

Zabiegi PRP w synergii
z innymi terapiami

Hotspot image

i-PRF nowa generacja osocza
dla lekarzy medycyny estetycznej

PRF należy do nowej generacji koncentratów płytek krwi. Autologiczna fibryna
(AF-Autologous Fibrin) pozyskana jest z odwirowanej krwi pacjenta. Technika otrzymywania fibryny bogatopłytkowej po raz pierwszy została opracowana we Francji przez profesora Choukrouna i wsp. z przeznaczeniem do chirurgii stomatologicznej i periodontologii. Sam proces otrzymania gotowego do iniekcji preparatu jest bardzo prosty, a efekty zastosowanego zabiegu oceniane są wyżej niż samego PRP.

I-PRF to iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa, która zawiera bardziej skoncentrowane płytki krwi w porównaniu do klasycznego PRP. Ponadto przeprowadzone badania wykazują obecność w I-PRF wysokiego stężenia mezynchemalnych  komórek macierzystych. W działaniu autologicznej fibryny i jej możliwościach terapeutycznych kluczowym jest powolne uwalniane czynników wzrostu przez płytki krwi zawieszone w jej włóknach.  Ta cecha jest kluczowa w mechanizmie regeneracji skóry, której komórki,  dopiero pod wpływem działania czynników wzrostu (GF) zaczynają produkować dla nich receptory, a jak wiadomo to odpowiednie działanie czynników wzrostu jest kluczowym elementem w uzyskaniu efektów terapeutycznych.

i-PRF to najnowsza ewolucja zabiegów
z osoczem bogatopłytkowym

W ostatnich latach coraz więcej badaczy zajmuje się tematyką PRF i udawadnia jej znaczenie nie tylko w stomatologii czy ortopedii ale także w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej uzyskując zadawalające dla pacjentów wyniki prowadzonej terapii. Przykładem takich badań są prace Anthony P. Sclafani opisujące zastosowanie PRF -u  w celach estetycznych. Wyniki badań jasno dowodzą zasadności stosowania autologicznej fibryny w zabiegach estetycznych takich jak spłycenie fałdu nosowo-wargowego, redukcji blizn atroficznych, poprawy gęstości skóry oraz jako zabiegu wspomagającego i przyspieszającego gojenie po przeprowadzonych zabiegach chirurgicznych. Należy pamiętać, że fibryna bogatopłytkowa to nie tylko koncentrat płytkowy, ale także materiał immunologiczny gromadzący na pojedynczej błonie fibrynowej wszystkie składniki krwi sprzyjające procesowi gojenia i wzmagające odporność.  PRF zawiera matrycę fibrynową spolimeryzowaną w strukturze tetra molekularnej, przyłączone płytki krwi, cytokiny i leukocyty oraz wspomniane już krążące komórki macierzyste.

Na podstawie dostępnych doniesień naukowych można zatem stwierdzić, że dzięki powolnej koagulacji wstrzykniętej w tkanki fibryny, a tym samym utworzonej  naturalnej sieci na której będą zachodziły procesy naprawcze, efektami zabiegu z wykorzystaniem I-PRF  w estetyce będą:

 • wygładzenie zmarszczek
 • poprawa napięcia
 • poprawa gęstości skóry
 • regeneracja naskórka oraz skóry właściwej
 • zminimalizowanie procesu łysienia typu męskiego

Najczęstsze obszary  zabiegowe z udowodnioną skutecznością terapii:

 • twarz (policzki, fałd nosowo – wargowy, kurze łapki, powieki czoło)
 • podbródek
 • usta
 • szyja
 • dekolt
 • dłonie
 • owłosiona skóra głowy
Image module
Image module
Image module
Jesteś lekarzem i chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej ofercie dla i-PRF?
Skontaktuj się z nami! Chętnie przekażemy Ci wszystkie szczegóły naszej oferty na indywidualnym szkoleniu.