Urządzenie do karboksyterapii
– Nowość w Medycynie
Estetycznej!

Medyczna terapia CO2
Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla, która z roku na rok staje się coraz popularniejszą metodą stosowaną w medycynie estetycznej. Jej działanie jest wielotorowe oraz kompleksowe, dzięki czemu ma niezwykle szerokie zastosowanie. Stosowana jest w celu odmładzania skóry, a także w ramach walki z cellulitem, bliznami, rozstępami oraz nadmierną tkanką tłuszczową. Redukuje również łysienie i zwiotczenie skóry, a także korzystnie wpływa na krążenie. Szybko i skutecznie poprawia stan skóry, a także zapewnia jej witalność oraz młodzieńczy wygląd.
Zabieg wykonywany jest poprzez śródskórne lub podskórne wstrzykiwanie dwutlenku węgla, który wyróżnia się podwójnym działaniem. Rozbija tkanki, a także działa na nie w sposób chemiczny, co w połączeniu sprawia, że efekty osiągane w czasie tego typu kuracji są znacznie bardziej spektakularne.
Jak działa karboksyterapia?
Dostarczony pod skórę za pomocą niewielkiej igły, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, wskutek czego zwiększa się przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych. Skóra reaguje na taki zabieg wzmożoną produkcją kolagenu, co sprawia, że staje się ona znacznie bardziej elastyczna oraz sprężysta.
Wstrzyknięty pod skórę dwutlenek węgla powoduje zmniejszenie wiązania tlenu przez hemoglobinę, co sprawia, że tlen częściej pozostaje w tkance. W połączeniu z tworzeniem się nowych naczyń krwionośnych powoduje to, że znacząco poprawia się krążenie, a tkanki są o wiele lepiej dotlenione. Zwiększona ilość dostarczanego do tkanek tlenu niezwykle korzystnie wpływa na stan skóry, która zyskuje na jędrności, a także nabiera wyjątkowo promiennego, młodzieńczego wyglądu.
Image
Zalety karboksyterapii
Karboksyterapia stanowi niezwykle skuteczną metodę mającą na celu poprawę wyglądu. Dwutlenek węgla wstrzykiwany pod skórę nie wywołuje żadnych negatywnych reakcji ze strony organizmu, jest to więc zabieg całkowicie dla niego bezpieczny. Jest to również metoda nieinwazyjna, więc nie wymaga rezygnacji z codziennych aktywności oraz obowiązków.
Jak długo trwa kuracja?
Zabiegi wykonywane są najczęściej seriami, jednak nie trwają one dłużej niż kilkanaście minut, co umożliwia poddanie się im nawet osobom bardzo zajętym.
Jakie są korzyści rewitalizacji z CO2?
W stosunku do innych metod.
Poprawa okolic oczu
95%
Zredukowany cellulit
85%
Większa synteza kolagenu
80%
Zredukowana tkanka tłuszczowa
75%

Prezentujemy wywiad z autorytetem
w tematyce karboksyterapii CO2 –
prof. Haną Zelenkową

Materiał video został nagrany podczas VII Kongresu SLDE przez naszą firmę. Prof. Hana Zelenkowa opowiada o medycznym zastosowaniu Karboksyterapii z CO2.

Poznaj cel karboksyterapii
Klinicznie przebadana metoda, jaką jest karboksyterapia, stanowi całkowicie bezpieczną metodę służącą do odmładzania skóry, a także do walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, zwiotczeniem skóry, łysieniem oraz miejscowym nadmiarem tłuszczu.
Dowiedz się kiedy stosować CO2
Karboksyterapia, która stanowi przełom w medycynie estetycznej, znakomicie sprawdza się w dziedzinach takich, jak ortopedia, fizjoterapia, medycyna estetyczna, dermatologia oraz chirurgia.

  • Image
    Karboksyterapię inCO2 rekomenduje Hana Zelenkova
  • Image
Image module

Jako jedyni oferujemy wyjątkową książkę
o karboksyterapii medycznej z CO2 –
autorstwa prof. Hany Zelenkowej

Ta poparta pracami naukowymi certyfikowanych lekarzy książka stanowi doskonałe źródło wiedzy dotyczącej zastosowania CO2 w medycynie estetycznej. Autorka opisuje w niej nie tylko konkretne zastosowania metody oraz sposób jej działania, ale również historię zabiegu oraz jego wpływ na organizm.

Urządzenie do Karboksyterapii
– Medexim inCO2 KBX
z ceryfikatem  medycznym CE 2265

Image module
Szerokie spektrum działania CO2
Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.

Sprzęt do karboksyterapii Medexim inCO2 KBX to urządzenie posiadające certyfikat medyczny CE 2265, który stanowi gwarancję jego całkowitego bezpieczeństwa. Produkt wyposażony jest w 2 systemy aplikacji, które umożliwiają dostosowanie wszelkich parametrów w sposób indywidualny do każdego pacjenta. Dwutlenek węgla jest podgrzewany, co zwiększa komfort dla Pacjenta. Urządzenie doskonale sprawdza się w walce z cellulitem oraz rozstępami, a także jako sposób na likwidację podwójnego podbródka, zmarszczek oraz cieni pod oczami. Ponadto, wykonany za pomocą sprzętu zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla liposukcji, a także przywraca skórze jędrność oraz sprężystość.

Sprzęt do karboksyterapii w fizjoterapii - inCO2 FIZJO
Działanie dwutlenku węgla w urządzeniu polega na uwolnieniu napięcia w arteriolach oraz kapilarach. Zmiana aktywności zakończeń nerwowych oraz PH, a także rozluźnienie włókien mięśniowych sprawiają, że znacznej poprawie ulega ich trofika, wskutek czego tkanki wykazują usprawnioną aktywność, która korzystnie wpływa na ogólny stan mięśni.

Karboksyterapia w FIZJOTERAPII
– jedyne urządzenie medyczne
do leczenia chorób układu ruchu!

Urządzenie do fizjoterapii inco2

W jakim zakresie możesz stosować
karboksyterapię medyczną z CO2?

Ze względu na swoją delikatną strukturę, skóra wokół oczu potrzebuje właściwej pielęgnacji. Zastosowanie CO2 przy konturach oczu sprawia, że wygląd skóry ulega znacznej poprawie. Wpływa między innymi na wzmożoną produkcję kolagenu, usprawnienie neowaskularyzacji (tworzenie nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipotyczne (redukcja tłuszczu). Zabieg ma zastosowanie w przypadku zmarszczek statycznych, poduszeczek tłuszczowych oraz worków i cieni okolic oczu.

Karboksyterapia okolic szyi, dekoltu i dłoni stosowana jest przede wszystkim w celu zwiększenia produkcji kolagenu oraz elastyny, co powoduje znaczące pogrubienie skóry. Dzięki rozbudowie sieci naczyń krwionośnych, zwiększa się ilość dostarczanego tlenu oraz składników odżywczych, które powodują zauważalną poprawę jakości skóry.

Komórki tłuszczowe, które wyróżnia wyjątkowa wrażliwość na iniekcje CO2, pod wpływem substancji częściowo przekształcają się w kwas węglowy, który je skutecznie rozpuszcza. Dzięki zwiększonemu ukrwieniu, dochodzi do drenażu limfatycznego danego obszaru, poprawy jego metabolizmu oraz wydalenia uwolnionego tłuszczu. Powoduje to redukcję tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Odnowienie komórek oraz synteza kolagenu sprawia natomiast, że powierzchnia skóry ulega wygładzeniu, a cellulit znika. Bezpieczeństwo zabiegu sprawia, że stanowi on doskonałą alternatywę dla tradycyjnej liposukcji.

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które powstają wskutek nadmiernego rozciągania się skóry, które powoduje zerwanie sieci włókien kolagenowych. Powstają najczęściej w wyniku znacznego wzrostu masy ciała w krótkim czasie, ciąży, zaburzeń funkcjonowania tkanki łącznej, a także z powodu czynników hormonalnych bądź genetycznych. Do tej pory nie powstała jeszcze skuteczna metoda całkowitego usuwania zmian, które najczęściej występują na udach, brzuchu, pośladkach oraz piersiach. Najczęściej stosowana jest w tym celu terapia CO2, która umożliwia redukcję problemu nawet o 80%. Zabieg sprawia, że szybciej tworzą się nowe naczynia krwionośne, co znacząco poprawia ukrwienie skóry. To z kolei powoduje, że sprawniej zachodzi proces pigmentacji skóry, dzięki czemu rozstępy nabierają ciemniejszego koloru, który znacznie mniej wyróżnia się na tle skóry pozbawionej zmian. Ulegają one również wyrównaniu, co zmniejsza ich widoczność. Karboksyterapia to jedyna metoda skuteczna w walce z rozstępami, zarówno starymi, jak i nowymi. Wspiera produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra ulega zagęszczeniu i staje się bardziej elastyczna, co korzystnie wpływa na jej wygląd.

Blizna powstaje wskutek naturalnego procesu gojenia się rany, jednak jej powstanie poprzedzone jest fazą zapalną, podczas której dochodzi do zasklepienia rany, oraz fazą proliferacyjną, w trakcie której tworzą się nowe włókna kolagenowe wzmacniające skórę w miejscu zranienia. Po dwóch lub trzech tygodniach skóra w tym miejscu zaczyna ulegać przebudowie, aby stać się bardziej wytrzymała. Leczenie blizny można rozpocząć dopiero po około dwóch lub trzech tygodniach od całkowitego zagojenia się rany. Karboksyterapia stanowi doskonałe rozwiązanie między innymi w przypadku leczenia blizn po cesarskim cięciu lub usunięciu wyrostka robaczkowego.

W pracy pod redakcją Cicholesovej z 2010 roku, która opisuje doświadczenia związane z wykorzystaniem iniekcji gazowych w leczeniu schorzeń układu ruchu, czytamy: „iniekcje gazowe są terapią odruchową, kiedy wykorzystywany jest wielostronny bodziec w odruchu, który jest otrzymywany z receptorów w podskórnym dośrodkowym przewodzeniu do analizatorów centralnego sterowania (efekt kutiwiscelarny – podrażnienie skóry objawiające się nieprawidłowym funkcjonowaniem organu). Analizator CNS dzieli dostarczone informacje i daje sygnał drogom odśrodkowym do wykonania zmian w odpowiednich miejscach czy strefach. Miejscem efektu końcowego jest mięsień, grupa mięśniowa, łańcuch mięśniowo-powięziowy, organ wewnętrzny i jego funkcja lub wyznaczone miejsce jako punkt spustowy (trigger point). Samo działanie CO2 polega na uwolnieniu napięcia w preterminalnych i terminalnych arteriolach i kapilarach, jest to zatem działanie na włókna mięśniowe w ścianach naczyń. Zmiana aktywności zakończeń nerwowych wraz ze zmianą pH, wazodylatacją i rozluźnieniem włókien mięśniowych w miejscu aplikacji prowadzi również do poprawy ich trofiki. Ponowne nakłucia powodują poszerzenie tego efektu w okolicznym obszarze. Insuflacja medycznego CO2 przy alergicznym syndromie wertebrogennym z objawami CBS i LIS może być stosowana jako uzupełnienie farma¬koterapii i dalszych metod leczenia przyczynowego”.

Zmianami odczuwalnymi oraz miejscowymi przy działaniu insulfacji są analgeza oraz spazmoliza. Wyciąg z książki dr Hany Zelenkovej “karboxyterapia – medyczne procedury stosowania CO2”

Poznaj opinie lekarzy medycyny estetycznej
na temat stosowania naszych urządzeń do CO2

 dr Anna Kaliszewska
Karboksyterapia to niewątpliwie najbardziej popularny zabiegi ostatnich miesięcy, który nie wymaga dodatkowej reklamy. Bezpieczny i klinicznie sprawdzony. Sam w sobie zabieg jest banalnie prosty, a efekty, szczególnie w okolicy twarzy, spektakularne. Polega na podaniu pod skórę cienka igłą dwutlenku węgla przeznaczonego do celów medycznych. Wybrałam iNCO2KBX, ponieważ – co jest dla mnie bardzo ważne w pracy – urządzenie to spełnia wymogi bezpieczeństwa i posiada certyfikat medyczny. Podobają mi się również jego małe gabaryty, a co za tym idzie wygoda pracy w niezbyt dużym, jak mój, gabinecie. Urządzenie posiada dwie bardzo poręczne możliwości aplikacji: aplikator typu pen do pracy w okolicy twarzy oraz nożny przełącznik niezastąpiony na dużych obszarach, np. brzuch czy uda. Urządzenie jest tak precyzyjne, że gaz nie wymaga podgrzewania. Moje pacjentki nie widzą różnicy, bo ważna jest sama technika wkłuwania się w skórę.
dr Anna Kaliszewska
Lekarz Medycyny Estetycznej

Najwyższa jakość i bezpieczeństwo naszych rozwiązań
potwierdzają liczne certyfikaty.

Image module
Image module
Image module
Image module