Oferta

Urządzenia do karboksyterapii

Poznaj medyczne zastosowanie CO2

Nowość w Medycynie Estetycznej

Karboksyterapia. Medyczna terapia CO2.

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla, która z roku na rok staje się coraz popularniejszą metodą stosowaną w medycynie estetycznej. Jej działanie jest wielotorowe oraz kompleksowe, dzięki czemu ma niezwykle szerokie zastosowanie. Stosowana jest w celu odmładzania skóry, a także w ramach walki z cellulitem, bliznami, rozstępami oraz nadmierną tkanką tłuszczową. Redukuje również łysienie i zwiotczenie skóry, a także korzystnie wpływa na krążenie. Szybko i skutecznie poprawia stan skóry, a także zapewnia jej witalność oraz młodzieńczy wygląd.

Zabieg wykonywany jest poprzez śródskórne lub podskórne wstrzykiwanie dwutlenku węgla, który wyróżnia się podwójnym działaniem. Rozbija tkanki, a także działa na nie w sposób chemiczny, co w połączeniu sprawia, że efekty osiągane w czasie tego typu kuracji są znacznie bardziej spektakularne.

Jak działa karboksyterapia?

Dostarczony pod skórę za pomocą niewielkiej igły, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, wskutek czego zwiększa się przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych. Skóra reaguje na taki zabieg wzmożoną produkcją kolagenu, co sprawia, że staje się ona znacznie bardziej elastyczna oraz sprężysta.

Wstrzyknięty pod skórę dwutlenek węgla powoduje zmniejszenie wiązania tlenu przez hemoglobinę, co sprawia, że tlen częściej pozostaje w tkance. W połączeniu z tworzeniem się nowych naczyń krwionośnych powoduje to, że znacząco poprawia się krążenie, a tkanki są o wiele lepiej dotlenione. Zwiększona ilość dostarczanego do tkanek tlenu niezwykle korzystnie wpływa na stan skóry, która zyskuje na jędrności, a także nabiera wyjątkowo promiennego, młodzieńczego wyglądu.

Zalety karboksyterapii

Karboksyterapia stanowi niezwykle skuteczną metodę mającą na celu poprawę wyglądu. Dwutlenek węgla wstrzykiwany pod skórę nie wywołuje żadnych negatywnych reakcji ze strony organizmu, jest to więc zabieg całkowicie dla niego bezpieczny. Jest to również metoda nieinwazyjna, więc nie wymaga rezygnacji z codziennych aktywności oraz obowiązków.

Jak długo trwa kuracja?

Zabiegi wykonywane są najczęściej seriami, jednak nie trwają one dłużej niż kilkanaście minut, co umożliwia poddanie się im nawet osobom bardzo zajętym.
Know How

Kompleksowa oferta i pomoc we wdrożeniu innowacyjnych technik dla CO2.

Nasz asortyment zawiera innowacyjny sprzęt do przeprowadzania zabiegów karboksyterapii z CO2. Jako jedyne urządzenie tego typu, produkt daje możliwość wyboru systemu dozowania pomiędzy aplikatorem typu PEN, umożliwiającym wykonywanie wszystkich partii zabiegowych, a systemem sterowania za pomocą przełącznika nożnego, dzięki któremu możliwa jest dokładna oraz nieustanna praca samą igłą.
Proponujemy lekarzom, kosmetologom oraz fizjoterapeutom szkolenia, podczas których otrzymają oni możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat medycznych zabiegów mezoterapii z CO2, a także poznania funkcjonowania urządzeń znajdujących się w naszej ofercie.
Bestseller

Jako jedyni oferujemy wyjątkową książkę o karboksyterapii medycznej z CO2 – autorstwa prof. Hany Zelenkowej

Ta poparta pracami naukowymi certyfikowanych lekarzy książka stanowi doskonałe źródło wiedzy dotyczącej zastosowania CO2 w medycynie estetycznej. Autorka opisuje w niej nie tylko konkretne zastosowania metody oraz sposób jej działania, ale również historię zabiegu oraz jego wpływ na organizm.

Zobacz Film

Wywiad z autorytetem z prof. Haną Zelenkową

Materiał video został nagrany podczas VII Kongresu SLDE przez naszą firmę. Prof. Hana Zelenkowa opowiada o medycznym zastosowaniu Karboksyterapii z CO2.

Poznaj cel karboksyterapii

Materiał video został nagrany podczas VII Kongresu SLDE przez naszą firmę. Prof. Hana Zelenkowa opowiada o medycznym zastosowaniu Karboksyterapii z CO2.

Dowiedz się kiedy stosować CO2

Karboksyterapia, która stanowi przełom w medycynie estetycznej, znakomicie sprawdza się w dziedzinach takich, jak ortopedia, fizjoterapia, medycyna estetyczna, dermatologia oraz chirurgia.

Zastosowanie

W jakim zakresie możesz stosować
karboksyterapię medyczną z CO2?

Zastosowanie Karboksyterapii
\

Rewitalizacja okolic oczu

Ze względu na swoją delikatną strukturę, skóra wokół oczu potrzebuje właściwej pielęgnacji. Zastosowanie CO2 przy konturach oczu sprawia, że wygląd skóry ulega znacznej poprawie. Wpływa między innymi na wzmożoną produkcję kolagenu, usprawnienie neowaskularyzacji (tworzenie nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipotyczne (redukcja tłuszczu). Zabieg ma zastosowanie w przypadku zmarszczek statycznych, poduszeczek tłuszczowych oraz worków i cieni okolic oczu.

\

Rewitalizacja skóry szyi, dekoltu i dłoni

Karboksyterapia okolic szyi, dekoltu i dłoni stosowana jest przede wszystkim w celu zwiększenia produkcji kolagenu oraz elastyny, co powoduje znaczące pogrubienie skóry. Dzięki rozbudowie sieci naczyń krwionośnych, zwiększa się ilość dostarczanego tlenu oraz składników odżywczych, które powodują zauważalną poprawę jakości skóry.

\

Tkanka tłuszczowa, cellulit

Komórki tłuszczowe, które wyróżnia wyjątkowa wrażliwość na iniekcje CO2, pod wpływem substancji częściowo przekształcają się w kwas węglowy, który je skutecznie rozpuszcza. Dzięki zwiększonemu ukrwieniu, dochodzi do drenażu limfatycznego danego obszaru, poprawy jego metabolizmu oraz wydalenia uwolnionego tłuszczu. Powoduje to redukcję tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Odnowienie komórek oraz synteza kolagenu sprawia natomiast, że powierzchnia skóry ulega wygładzeniu, a cellulit znika. Bezpieczeństwo zabiegu sprawia, że stanowi on doskonałą alternatywę dla tradycyjnej liposukcji.

\

Rozstępy

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które powstają wskutek nadmiernego rozciągania się skóry, które powoduje zerwanie sieci włókien kolagenowych. Powstają najczęściej w wyniku znacznego wzrostu masy ciała w krótkim czasie, ciąży, zaburzeń funkcjonowania tkanki łącznej, a także z powodu czynników hormonalnych bądź genetycznych. Do tej pory nie powstała jeszcze skuteczna metoda całkowitego usuwania zmian, które najczęściej występują na udach, brzuchu, pośladkach oraz piersiach. Najczęściej stosowana jest w tym celu terapia CO2, która umożliwia redukcję problemu nawet o 80%. Zabieg sprawia, że szybciej tworzą się nowe naczynia krwionośne, co znacząco poprawia ukrwienie skóry. To z kolei powoduje, że sprawniej zachodzi proces pigmentacji skóry, dzięki czemu rozstępy nabierają ciemniejszego koloru, który znacznie mniej wyróżnia się na tle skóry pozbawionej zmian. Ulegają one również wyrównaniu, co zmniejsza ich widoczność. Karboksyterapia to jedyna metoda skuteczna w walce z rozstępami, zarówno starymi, jak i nowymi. Wspiera produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra ulega zagęszczeniu i staje się bardziej elastyczna, co korzystnie wpływa na jej wygląd.

\

Blizny

Blizna powstaje wskutek naturalnego procesu gojenia się rany, jednak jej powstanie poprzedzone jest fazą zapalną, podczas której dochodzi do zasklepienia rany, oraz fazą proliferacyjną, w trakcie której tworzą się nowe włókna kolagenowe wzmacniające skórę w miejscu zranienia. Po dwóch lub trzech tygodniach skóra w tym miejscu zaczyna ulegać przebudowie, aby stać się bardziej wytrzymała. Leczenie blizny można rozpocząć dopiero po około dwóch lub trzech tygodniach od całkowitego zagojenia się rany. Karboksyterapia stanowi doskonałe rozwiązanie między innymi w przypadku leczenia blizn po cesarskim cięciu lub usunięciu wyrostka robaczkowego.

c

Fizjoterapia

W pracy pod redakcją Cicholesovej z 2010 roku, która opisuje doświadczenia związane z wykorzystaniem iniekcji gazowych w leczeniu schorzeń układu ruchu, czytamy: "Iniekcje gazowe są terapią odruchową, kiedy wykorzystywany jest wielostronny bodziec w odruchu, który jest otrzymywany z receptorów w podskórnym dośrodkowym przewodzeniu do analizatorów centralnego sterowania (efekt kutiwiscelarny – podrażnienie skóry objawiające się nieprawidłowym funkcjonowaniem organu). Analizator CNS dzieli dostarczone informacje i daje sygnał drogom odśrodkowym do wykonania zmian w odpowiednich miejscach czy strefach. Miejscem efektu końcowego jest mięsień, grupa mięśniowa, łańcuch mięśniowo-powięziowy, organ wewnętrzny i jego funkcja lub wyznaczone miejsce jako punkt spustowy (trigger point). Samo działanie CO2 polega na uwolnieniu napięcia w preterminalnych i terminalnych arteriolach i kapilarach, jest to zatem działanie na włókna mięśniowe w ścianach naczyń. Zmiana aktywności zakończeń nerwowych wraz ze zmianą pH, wazodylatacją i rozluźnieniem włókien mięśniowych w miejscu aplikacji prowadzi również do poprawy ich trofiki. Ponowne nakłucia powodują poszerzenie tego efektu w okolicznym obszarze. Insuflacja medycznego CO2 przy alergicznym syndromie wertebrogennym z objawami CBS i LIS może być stosowana jako uzupełnienie farma¬koterapii i dalszych metod leczenia przyczynowego".

Zmianami odczuwalnymi oraz miejscowymi przy działaniu insulfacji są analgeza oraz spazmoliza. Wyciąg z książki dr Hany Zelenkovej "Karboxyterapia – medyczne procedury stosowania CO2"

Rekomendacje

Poznaj opinie lekarzy medycyny estetycznej
na temat stosowania naszych urządzeń do CO2

Karboksyterapia to niewątpliwie najbardziej popularny zabiegi ostatnich miesięcy, który nie wymaga dodatkowej reklamy. Bezpieczny i klinicznie sprawdzony. Sam w sobie zabieg jest banalnie prosty, a efekty, szczególnie w okolicy twarzy, spektakularne. Polega na podaniu pod skórę cienka igłą dwutlenku węgla przeznaczonego do celów medycznych. Wybrałam iNCO2KBX, ponieważ – co jest dla mnie bardzo ważne w pracy – urządzenie to spełnia wymogi bezpieczeństwa i posiada certyfikat medyczny. Podobają mi się również jego małe gabaryty, a co za tym idzie wygoda pracy w niezbyt dużym, jak mój, gabinecie. Urządzenie posiada dwie bardzo poręczne możliwości aplikacji: aplikator typu pen do pracy w okolicy twarzy oraz nożny przełącznik niezastąpiony na dużych obszarach, np. brzuch czy uda. Urządzenie jest tak precyzyjne, że gaz nie wymaga podgrzewania. Moje pacjentki nie widzą różnicy, bo ważna jest sama technika wkłuwania się w skórę.
dr Anna Kaliszewska

Lekarz Medycyny Estetycznej

Medexim inCO2 KBX

Urządzenie do Karboksyterapii z ceryfikatem medycznym CE 2265

Szerokie spektrum działania CO2

Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.

Sprzęt do karboksyterapii Medexim inCO2 KBX to urządzenie posiadające certyfikat medyczny CE 2265, który stanowi gwarancję jego całkowitego bezpieczeństwa. Produkt wyposażony jest w 2 systemy aplikacji, które umożliwiają dostosowanie wszelkich parametrów w sposób indywidualny do każdego pacjenta. Dwutlenek węgla jest podgrzewany, co zwiększa komfort dla Pacjenta. Urządzenie doskonale sprawdza się w walce z cellulitem oraz rozstępami, a także jako sposób na likwidację podwójnego podbródka, zmarszczek oraz cieni pod oczami. Ponadto, wykonany za pomocą sprzętu zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla liposukcji, a także przywraca skórze jędrność oraz sprężystość.

inCO2 FIZJO

Karboksyterapia w Fizjoterapii – jedyne urządzenie medyczne do leczenia chorób układu ruchu!

Sprzęt do karboksyterapii w fizjoterapii – inCO2 FIZJO

Działanie dwutlenku węgla w urządzeniu polega na uwolnieniu napięcia w arteriolach oraz kapilarach. Zmiana aktywności zakończeń nerwowych oraz PH, a także rozluźnienie włókien mięśniowych sprawiają, że znacznej poprawie ulega ich trofika, wskutek czego tkanki wykazują usprawnioną aktywność, która korzystnie wpływa na ogólny stan mięśni.
Certyfikaty

Najwyższa jakość i bezpieczeństwo naszych rozwiązań potwierdzają liczne certyfikaty.

Telefon

+48 601 581 531

Adres

Armii Krajowej 22
58-130 Żarów

Email

info@mesologic.pl

Godziny

Pn-Pt: 8:00 - 16:00