i-PRF nowa generacja plasmy
dla lekarzy medycyny estetycznej

 

Image module

iPRF to iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa, która zawiera bardziej skoncentrowane płytki krwi niż PRP. Obecne w niej wysokie stężenie komórek macierzystych korzystnie wpływa na proces regeneracji skóry, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów leczniczych. Substancja wykorzystywana jest przede wszystkim w celu wygładzenia zmarszczek, poprawy gęstości oraz napięcia skóry, przyspieszenia jej regeneracji oraz zminimalizowania procesu męskiego łysienia. Fibryna używana jest nie tylko w zakresie medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, ale także w stomatologii czy ortopedii.

i-PRF to najnowsza ewolucja zabiegów z osoczem

 

Image module
Image module

PRF stanowi najnowszej generacji koncentrat płytek krwi. Autologiczna fibryna pozyskiwana jest z krwi pacjenta, która zostaje odwirowana za pomocą specjalnie przystosowanej do tego wirówki. Proces ten jest niezwykle prosty, a technika stosowana w celu otrzymania fibryny stworzona została przez profesora Choukrouna. W porównaniu do PRF, jeszcze bardziej skoncentrowane płytki krwi zawarte są w iniekcyjnej fibrynie bogatopłytkowej (i-PRF), która zawiera również wysokie stężenie mezynchemalnych komórek macierzystych. Działanie autologicznej fibryny opiera się na stopniowym uwalnianiu czynników wzrostu przez płytki krwi, co stanowi istotny element procesu regeneracji skóry, której komórki dopiero wówczas rozpoczynają produkcję receptorów niezbędnych do osiągnięcia najlepszych efektów leczniczych.

PRF z biegiem lat staje się coraz popularniejszą kwestią wśród badaczy, którzy skutecznie potwierdzają korzystne działanie preparatu zarówno w zakresie stomatologii i ortopedii, jak i w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej. Tematyką tą zajął się między innymi Anthony P. Sclafani, który jednoznacznie potwierdził przydatność specyfiku w przypadku redukcji blizn atroficznych, spłycenia fałdu nosowo-wargowego, poprawy gęstości skóry, a także w celu usprawnienia gojenia po zakończonym zabiegu chirurgicznym. Fibryna to nie tylko koncentrat płytkowy, stanowi on bowiem również materiał immunologiczny, który gromadzi w pojedynczej błonie fibrynowej składniki niezbędne podczas gojenia, a także wzmacniające odporność. W PRF znajduje się matryca fibrynowa spolimeryzowana w strukturze tetra molekularnej, płytki krwi, cytokiny, leukocyty oraz komórki macierzyste. W wyniku zachodzącej stopniowo koagulacji fibryny, a zarazem sieci, w obrębie której dochodzi do procesów naprawczych, dochodzi do widocznego wygładzenia zmarszczek, poprawy napięcia oraz gęstości skóry, regeneracji naskórka i skóry właściwej, a także znacznej redukcji łysienia typu męskiego. Zabiegi z użyciem i-PRF najczęściej stosowane są na twarzy (policzki, kurze łapki, powieki, czoło, fałd nosowo-wargowy), podbródku, ustach. Szyi, dekolcie, dłoniach oraz owłosionej skórze głowy.

Image module

W zależności od diagnozy i potrzeb pacjenta fibryna jest wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny regeneracyjnej i estetycznej

Image module

iPRF efekty

zabiegi medycyny estetycznej przed i po 7
zabiegi medycyny estetycznej przed i po 6
zabiegi medycyny estetycznej przed i po 8