Karboksyterapia Mesologic – jedyna z procedurami światowego eksperta dr Hany Zelenkovej

Lato zbliża się wielkimi krokami już teraz warto zawalczyć o piękna skórę twarzy, szyi ,dekoltu jaki i o smukła sylwetkę bez cellulitu. Jak tego dokonać ? medycyna estetyczna daje nam odpowiedz- karboksyterapia…

Karboksyterapia jest odpowiedzią na wiele naszych skórnych zmartwień. Zmarszczki, worki i cienie pod oczami, cellulit, rozstępy, blizny, czy skóra głowy- łysienie to jedne z wielu defektów spędzających nam sen z powiek. Jest to metoda znana już od ponad 20 lat ale dopiero teraz przechodzi  swoja świetność.

Dawniej stosowana do leczenia niektórych schorzeń dziś ma swoje  przeznaczenie do poprawy jakości skóry. Jest zabiegiem w pełni bezpiecznym przebadanym medycznie, terapeutycznie.

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu CO2 w wybrane partie skóry poprzez cienką igłę. Dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne a co za tym idzie następuje dotlenienie tkanek, przywracając prawidłowy metabolizm komórek. Poddając się regularnie zabiegom tworzymy nowe naczynia krwionośne. Zwiększona ilość  CO2 w naszej skórze powoduje stymulacje produkcji kolagenu i elastyny. Większa ilości naczyń krwionośnych usprawnia znacznie przepływ substancji odżywczych oraz tlenu w miejscu poddanym zabiegowi a w konsekwencji następuje poprawa jakość skóry.

Jak osiągnąć pożądane przez nas efekty? Stosując odpowiednie procedury zabiegowe oraz pracując na urządzeniach do tego celu przeznaczonych. Każde urządzenie w medycynie estetycznej powinno posiadać certyfikat medyczny jak i również same  narzędzia do jego wykonania winny być sterylne i przebadane pod kątem bezpieczeństwa. Pamiętajmy że wyrób medyczny ma swoje określenie do produktów nietoksycznych dla naszej skóry .Gaz powinien ,zawierać 1% tlenu, mniej niż 4% azotu, więcej niż 95% dwutlenku węgla, chemicznie i biologicznie absolutnie czysty, sterylny i nieszkodliwy. Stosowanie gazu o innych parametrach może spowodować spowolnione wchłanianie podskórne gazu CO2 jak wiele innych szkodliwych powikłań.

Certyfikat medyczny- warto o niego pytać przy wyborze urządzenia, by wykonując zabieg stworzyć pełny wachlarz bezpieczeństwa dla naszych pacjentów jak i dla nas samych.

Pracujemy na skórze na żywym organie, który potraktowany należycie odwdzięczy się nam swoimi niezwykłymi zdolnościami rewitalizacji i odnowy a dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć efekty do jakich dążymy.

Urządzenie z oferty firmy Mesologic posiada dwa systemy aplikacji, co w przypadku wykonywania karboksyterapii jest czynnikiem niezmiernie ważnym. Pozwala to na indywidualne dostosowanie procedur zabiegowych dla każdego Pacjenta. Mesologic jako jedyna firma opiera swoje procedury zabiegowe w oparciu o kryteria stawiane przez dr Hane Zelenkovą.

Dr Zelankova  poświeciła ponad 15 lat badań dla dermatologii i medycyny estetycznej, w szczególności karboksyterapii. Podczas XVII Kongresu SLDE, dr Zelenkova udzieliła wywiadu, w którym jednoznacznie określiła, że:  ”Celem karboksyterapii jest przede wszystkim odmłodzenie i rewitalizacja skóry, łączy się ją też  z innymi metodami dzięki czemu uzyskuje się jeszcze lepsze efekty poprawy jakości skóry. Podanie dwutlenku węgla pomaga efektywnie wygładzić skórę i nadać jej młody i zdrowy wygląd” – dr Hana Zelankova.

Szczegółowe procedury zabiegowe są dostępne w jedynej książce poświęconej karboksyterapii napisanej przez dr Zelankovą. Przypadki oraz metodyka stosowania CO2, to niektóre tematy książki, która będzie mógł nabyć każdy profesjonalista „głodny” wiedzy o stosowaniu i efektach terapii medycznym CO2Natomiast każdy gabinet będący w posiadaniu urządzenia iNCO2 z firmy Mesologic lub chcący zakupić system iNCO2 otrzyma powyższą pozycje, która jest skarbnicą wiedzy merytorycznej i praktycznej.

Pamiętając, że skóra to żywy organ, na którym odbywa się praca z udziałem dwutlenku węgla zasługuje na najwyższy stopień bezpieczeństwa i należytego wykonania zabiegu dajemy sobie jak i pacjentom szanse na uzyskanie takich rezultatów o jakich marzy każdy z nas.

Podobne posty

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

HCGF czyli komórki macierzyste CD34 to najskuteczniejszy zabieg istniejący w medycynie regeneracyjnej. Często mylone z fibryną są absolutnie innowacyjnym zabiegiem. Tylko dwie...

Telefon

+48 601 581 531

Adres

Armii Krajowej 22
58-130 Żarów

Email

info@mesologic.pl

Godziny

Pn-Pt: 8:00 - 16:00