Osocze Bogatopłytkowe
– PRP w służbie dla
zdrowia i piękna!

Co to jest PRP?
PRP (Platelet-rich plasma) to substancja znana przede wszystkim jako osocze bogatopłytkowe. Jest to preparat zawierający dużą ilość płytek krwi, który pochodzi z krwi pacjenta i wykazuje wyjątkowo korzystne działanie dla skóry. Jest szczególnie przydatny w czasie zabiegów mających na celu poprawę wyglądu skóry twarzy oraz jej regenerację. Główną zaletą produktu jest fakt, że dzięki powstaniu z krwi samego pacjenta jest to rozwiązanie zupełnie bezpieczne oraz autologiczne.
Komu polecany jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?
Osocze PRP to doskonały preparat dla osób, którym zależy na skutecznej odbudowie skóry oraz jej biostymulacji. Doskonale sprawdza się wśród alergików, którzy wykazują szczególną wrażliwość na składniki stosowane w stosowanych przez nich produktach. Dzięki temu, że substancja pochodzi od pacjenta, nie wpływa ona negatywnie na jego organizm, dzięki czemu nie trzeba obawiać się żadnych efektów ubocznych czy niepożądanych reakcji ze strony organizmu.
Efekty
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to doskonały sposób na ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej elastyczności. Niezwykle korzystnie wpływa na jej ukrwienie, wygładza zmarszczki, a także przyspiesza wszelkie procesy gojenia po zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej.
Trwałość
Czynnikiem przemawiającym na korzyść metody jest bez wątpienia jego trwałość. Efekty zabiegu utrzymują się około pół roku, a w ciągu tego czasu nie ma potrzeby jego powtarzania bądź stosowania innych preparatów upiększających.

Wysokie stężenie płytek

Osocze PRP pozyskiwane jest z niewielkiej ilości krwi pacjenta za pomocą zestawu do pobierania osocza bogatopłytkowego. Wykorzystanie odpowiednich probówek do osocza PRP umożliwia pozyskanie koncentratu płytek krwi, który następnie może zostać użyty w czasie zabiegu mezoterapii igłowej.

 

Image module

Trzy rodzaje probówek do osocza
– wiele rozwiązań

Image module
Image
Probówki do osocza bogatopłytkowego
Zestaw do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego składa się ze specjalistycznej wirówki oraz probówek do osocza bogatopłytkowego, za pomocą których substancja zostaje dokładnie odwirowana. To powoduje, że osocze zostaje w naturalny sposób oddzielone od krwi, dzięki czemu można je następnie wykorzystać w czasie zabiegu upiększającego.

Oferta zestawów

Zestaw do osocza bogatopłytkowego

Opakowanie zawiera:

2 x gazik do dezynfekcji wkłucia
2 x wkłucie motylkowe z uchwytem
2 x probówka PRP ACD 15ml
2 x igła tępa z flitem 18G
2 x igła do pobrania PRP
2 x strzykawka 5 ml
2 x strzykawka 1ml
4 x igła 30Gx13mm
4 x igła 30Gx4mm
4 x naklejka identyfikacyjna
2 x maska do użycia w domu dla Pacjenta

Zestaw do fibryny bogatopłytkowej

Opakowanie zawiera:

2 x gazik do dezynfekcji wkłucia
2 x wkłucie motylkowe z uchwytem
4 x probówka podciśnieniowa iPRF 10ml
2 x igła tępa z flitem
2 x igła do pobrania iPRF
2 x strzykawka 3 ml
2 x igła 30Gx13mm
2 x igła 30Gx4mm
8 x naklejka identyfikacyjna
2 x maska do użycia w domu dla Pacjenta

Zestaw do wypełniacza autologicznego

Opakowanie zawiera:

1 x gazik do dezynfekcji wkłucia
1 x wkłucie motylkowe z uchwytem
1 x probówka PRP ACD 15ml
1 x igła tępa z flitem
1 x igła do pobrania PRP
2 x strzykawka 5 ml
7 x strzykawka 1ml
4 x igła 30Gx13mm
1 x kranik trójdrożny
1 x łącznik LLock
2 x naklejka identyfikacyjna
1 x maska do użycia w domu dla Pacjenta

Zestaw do fibryny strukturalnej

Opakowanie zawiera:

2 x gazik do dezynfekcji wkłucia
2 x wkłucie motylkowe z uchwytem
1 x probówka podciśnieniowa 10ml SCF
1 x probówka podciśnieniowa 10ml iPRF
2 x igła tępa z flitem
1 x igła do pobrania SCF
1 x igła do pobrania iPRF
1 x strzykawka 3 ml
1 x strzykawka 1ml
1 x igła 30Gx13mm
1 x igła 30Gx4mm
4 x naklejka identyfikacyjna
1 x maska do użycia w domu dla Pacjenta

Zestaw do ortopedii

Opakowanie zawiera:

1 x gazik do dezynfekcji wkłucia
1 x wkłucie motylkowe z uchwytem
2 x probówka podciśnieniowa 15ml PRP
1 x probówka podciśnieniowa 15ml PRF
2 x igła tępa z flitem
2 x igła do pobrania PRP
1 x strzykawka 3 ml
1 x strzykawka 20ml
1 x igła 30Gx13mm
1 x igła 30Gx4mm
4 x naklejka identyfikacyjna

Zestaw do komórek macierzystych

Opakowanie zawiera:

1 x gazik do dezynfekcji wkłucia
1 x wkłucie motylkowe z uchwytem
3 x probówka podciśnieniowa 15ml HCGF
6 x korek LLock
3 x igła tępa z flitem
3 x igła do pobrania HCGF
2 x strzykawka 5 ml
9 x strzykawka 1ml
2 x igła 30Gx13mm

2 x kranik trójdrożny

2 x igła 26Gx12mm
2 x igła 30Gx4mm
6 x naklejka identyfikacyjna
1 x maska do użycia w domu dla Pacjenta

Specjalistyczna wirówka
do osocza PRP oraz PRF
– fibryny bogatopłytkowej

Image module
Pełny zakres funkcji
Wirówka stanowi niezwykle istotny element każdego zestawu do otrzymywania osocza bogatopłytkowego. Pozwala ona skutecznie oddzielić osocze od krwi, dzięki czemu można uzyskać czysty preparat autologiczny do zabiegu. Urządzenie wyposażone jest w kilka programów różniących się między sobą tempem wirowania, co daje możliwość samodzielnej regulacji sprzętu. Komora wykonana jest ze stali chirurgicznej, która gwarantuje właściwą higienę oraz całkowite bezpieczeństwo stosowania tego niezbędnego w każdym zestawie do osocza bogatopłytkowego sprzętu.

Plasma Gel Maker –
autologiczny wypełniacz tkankowy

Image module
Zakres działania
PlasmaFiller Maker to precyzyjne oraz bezpieczne urządzenie służące do produkcji Autologicznego Wypełniacza, które wyróżnia się intuicyjną obsługą. Uzyskana przy użyciu sprzętu substancja stanowi w pełni bezpieczny dla alergików preparat, który może być stosowany jako zamiennik kwasu hialuronowego. Nadaje się zarówno do twarzy, jak i do ciała, a przy tym nie powoduje żadnych efektów ubocznych ani reakcji alergicznych.

i-PRF nowa generacja plasmy
dla lekarzy medycyny estetycznej

I-PRF to iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa, która zawiera bardziej skoncentrowane płytki krwi niż PRP. Obecne w niej wysokie stężenie komórek macierzystych korzystnie wpływa na proces regeneracji skóry, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów leczniczych. Substancja wykorzystywana jest przede wszystkim w celu wygładzenia zmarszczek, poprawy gęstości oraz napięcia skóry, przyspieszenia jej regeneracji oraz zminimalizowania procesu męskiego łysienia. Fibryna używana jest nie tylko w zakresie medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, ale także w stomatologii czy ortopedii.

PRF stanowi najnowszej generacji koncentrat płytek krwi. Autologiczna fibryna pozyskiwana jest z krwi pacjenta, która zostaje odwirowana za pomocą specjalnie przystosowanej do tego wirówki. Proces ten jest niezwykle prosty, a technika stosowana w celu otrzymania fibryny stworzona została przez profesora Choukrouna. W porównaniu do PRF, jeszcze bardziej skoncentrowane płytki krwi zawarte są w iniekcyjnej fibrynie bogatopłytkowej (i-PRF), która zawiera również wysokie stężenie mezynchemalnych komórek macierzystych. Działanie autologicznej fibryny opiera się na stopniowym uwalnianiu czynników wzrostu przez płytki krwi, co stanowi istotny element procesu regeneracji skóry, której komórki dopiero wówczas rozpoczynają produkcję receptorów niezbędnych do osiągnięcia najlepszych efektów leczniczych.

i-PRF to najnowsza ewolucja zabiegów
z osoczem

PRF z biegiem lat staje się coraz popularniejszą kwestią wśród badaczy, którzy skutecznie potwierdzają korzystne działanie preparatu zarówno w zakresie stomatologii i ortopedii, jak i w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej. Tematyką tą zajął się między innymi Anthony P. Sclafani, który jednoznacznie potwierdził przydatność specyfiku w przypadku redukcji blizn atroficznych, spłycenia fałdu nosowo-wargowego, poprawy gęstości skóry, a także w celu usprawnienia gojenia po zakończonym zabiegu chirurgicznym. Fibryna to nie tylko koncentrat płytkowy, stanowi on bowiem również materiał immunologiczny, który gromadzi w pojedynczej błonie fibrynowej składniki niezbędne podczas gojenia, a także wzmacniające odporność. W PRF znajduje się matryca fibrynowa spolimeryzowana w strukturze tetra molekularnej, płytki krwi, cytokiny, leukocyty oraz komórki macierzyste. W wyniku zachodzącej stopniowo koagulacji fibryny, a zarazem sieci, w obrębie której dochodzi do procesów naprawczych, dochodzi do widocznego wygładzenia zmarszczek, poprawy napięcia oraz gęstości skóry, regeneracji naskórka i skóry właściwej, a także znacznej redukcji łysienia typu męskiego. Zabiegi z użyciem i-PRF najczęściej stosowane są na twarzy (policzki, kurze łapki, powieki, czoło, fałd nosowo-wargowy), podbródku, ustach. Szyi, dekolcie, dłoniach oraz owłosionej skórze głowy.

zabiegi medycyny estetycznej przed i po 6
zabiegi medycyny estetycznej przed i po 7
zabiegi medycyny estetycznej przed i po 8

Zabieg SCF+

Image module
Na czym polega zabieg SCF+?
Zabieg SCF+ stanowi najnowszą procedurę, która umożliwia lekarzowi przeprowadzenie zabiegu z użyciem fibryny strukturalnej i komórkowej w sposób całkowicie bezpieczny, skuteczny oraz efektywny. Zestaw do fibryny bogatopłytkowej, w którego skład wchodzą między innymi specjalne probówki do fibryny strukturalnej SCF+ oraz iPRF, umożliwia otrzymanie najwyższej jakości preparatu, który następnie wykorzystany zostaje podczas zabiegu. Cała kuracja zakłada wykonanie serii 3 zabiegów w odstępie około miesiąca, a każdy z nich trwa około godziny. Polega ona na stymulacji produkcji nowych komórek na szkielecie fibrynowym, biosyntezie kolagenu, kreowaniu nowych naczyń krwionośnych, odbudowie struktury skóry oraz jej zagęszczeniu i ujędrnieniu.
Jesteś lekarzem i chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej ofercie dla i-PRF?
Skontaktuj się z nami! Chętnie przekażemy Ci wszystkie szczegóły naszej oferty na indywidualnym szkoleniu.