Urządzenia do karboksyterapii – jak wybrać?

Medexim Karboksyterapia inco2

Karboksyterapia, jako zabieg medyczny w ostatnim czasie jest numerem jeden dokonywanym przez Klientów w salonach i gabinetach medycyny estetycznej. Jednak Klienci często nie mają wiedzy czym mają wykonywany taki zabieg, dlatego dzisiaj przybliżymy szybko i dokładnie jakie są różnice w urządzeniach i gazach [ dwutlenkach węgla ] dostępne na rynku w Polsce.

Jak już wpisaliśmy na samym początku zabieg karboksyterapii jest zabiegiem medycznym, dlatego już sama definicja wskazuje, że do wykonywania zabiegów karboksyterapii powinno się używać urządzeń medycznych. Zatem pytajmy dostawców urządzeń, ale i w gabinetach, w których wykonuje się zabieg karboksyterapii, czy urządzenie posiada certyfikat medyczny i jest zgłoszone w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. Dostawca na życzenie może udostępnić do wglądu dokumenty zaświadczające to zgłoszenie, lub sam spisać stosowne oświadczenie dla gabinetu. [oczywiście wskaźnikiem tego faktu jest również stawka VAT – 8% ].

Na rynku polskim jest wiele firm oferujących takie urządzenia. Większość z nich oferuje medyczne urządzenia, które są wyposażane w dodatkowe funkcje takie jak: podgrzewacze gazu, czy dodatkowe opcje zabiegowe jak mezoterapia. Wybór samego zestawienia pozostawiamy samemu inwestorowi, ale co do podgrzewacza gazu, to jest to funkcja dołączona do urządzeń, które nie dysponują specjalistycznymi reduktorami do dwutlenku węgla. Jest udowodnione, że stosując precyzyjne reduktory oraz specjalistyczne i bardzo precyzyjne dozowania CO2 gaz ten nie wymaga podgrzewania i nie powoduje żadnego dyskomfortu u Pacjenta. Co do mezoterapii, to oczywiście jest to argument, ale tylko dla tych, którzy na prawdę z niego korzystają, ponieważ najczęściej jest z nim tak jak z ofertą w telezakupach – czyli po dwóch dniach lądują w szafce – a powraca się do sprawdzonych i niezawodnych strzykawek i igieł….

Drugą częścią oferty na rynku urządzeń są urządzenia typu pistolety zaadoptowane z mezoterapii do zabiegów karboksyterapii oraz tzw. PEN-y. Te rozwiązania nie są wcale certyfikowane i nie są urządzeniami medycznymi a stosowane w nich „naboje” podobne lub może nawet te same co do syfonów do przygotowywania wody sodowej są wręcz zagrożeniem dla zdrowia i życia, ponieważ nie wiemy jaki gaz jest w środku, więc pozostawiamy tę kwestię bez komentarza….

Drugą ważną kwestią jest dobór gazu do zabiegów karboksyterapii. Wcześniejsze wpisy już o tym szeroko opisywały, więc tylko nadmienimy, że gaz do zabiegu winien być gazem medycznym stosowanym do zabiegów chirurgicznych [ najczęściej jest to gaz stosowany do zabiegów laparoskopii ].

W gaz zaopatrujemy się w wyspecjalizowanych firmach produkujących i dostarczających gazy medyczne. Wszak jednak istnieje różnica między gazem medycznym, a gazem medycznym do zabiegów chirurgicznych. W ofercie takich firm są np. gazy do krioterapii oraz do laparoskopii. Różnica jest znacząca, ponieważ gaz do laparoskopii jest gazem oczyszczonym i sterylnym, co firma zaświadcza zawsze stosownymi certyfikatami [ żądajmy ich od dostawców ].

Tylko taki zestaw gwarantuje nam bezpieczeństwo i efektywność każdego zabiegu wykonywanego w gabinecie.

Podobne posty

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

HCGF czyli komórki macierzyste CD34 to najskuteczniejszy zabieg istniejący w medycynie regeneracyjnej. Często mylone z fibryną są absolutnie innowacyjnym zabiegiem. Tylko dwie...

Telefon

+48 601 581 531

Adres

Armii Krajowej 22
58-130 Żarów

Email

info@mesologic.pl

Godziny

Pn-Pt: 8:00 - 16:00