PRP – czyli terapia osoczem bogatopłytkowym

Terapia Osoczem Bogatopłytkowym 11

Platelet Rich Plasma (PRP) zabieg nazywany jest również jako lifting wampirzy, mezoterapia krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.

Mechanizm działania

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.
Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.Terapie prp stosuje się w celu profilaktyki i cofania starzenia skóry oraz poprawy kondycji skóry i leczenia dolegliwości dermatologicznych. Poprawia napięcie, ukrwienie skóry i kontur twarzy oraz wygładza ją i dogłębnie nawilża. Odbudowuje i regeneruje zniszczoną skórę oraz sprawdza się w celu poprawy jej kondycji po zabiegach chirurgicznych i chirurgii plastycznej.

PRP można również wykorzystać w celu leczenia i zmniejszenia widoczności przebarwień, rozstępów, blizn pourazowych i potrądzikowych, ale także, by poprawić koloryt i rozświetlić skórę. Stosuje się ją w celu poprawy gęstości i kondycji włosów oraz do leczenia nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn i kobiet. Z osocza bogatopłytkowego można korzystać, by wypełnić zmarszczki i bruzdy na szyi, dłoniach, dekolcie, policzkach, czole i w okolicach oczu.

Osocze Bogatopłytkowe MesologicWskazania do zabiegu

  • rewitalizacja skóry,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • poprawa ukrwienia skóry,
  • zwiększenie elastyczności i lifting,
  • wygładzenie zmarszczek i bruzd

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum 5 zabiegów. Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost włosa.

Jak wygląda zabieg?

Większość zestawów do pozysania osocza jest dość skomplikowana i wymaga wiele czynności, ale jes metoda, która pozwala to wykonać tylko w 3 krokach

KROK 1 – pobranie krwi.
Pacjent nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.

KROK 2 – otrzymanie osocza bogatopłytkowego.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

KROK 3 – podanie osocza bogatopłytkowego.
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, liniowo- wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry

Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.

Wygląd skóry po zabiegu

Widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach, można zaaplikować krem z Wit. K. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazania

  • choroby krwi
  • nowotwory
  • ciąża
  • laktacja
  • leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów

 

Doskonałe rezultaty uzyskuje się w terapiach łączonych, które przedstawiono na poniższym zdjęciu

 

Podobne posty

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

HCGF czyli komórki macierzyste CD34 to najskuteczniejszy zabieg istniejący w medycynie regeneracyjnej. Często mylone z fibryną są absolutnie innowacyjnym zabiegiem. Tylko dwie...

Telefon

+48 601 581 531

Adres

Armii Krajowej 22
58-130 Żarów

Email

info@mesologic.pl

Godziny

Pn-Pt: 8:00 - 16:00