Czym są zabiegi mezoterapii igłowej?

Terapia Osoczem PRP

Mezoterapia zwana również iniekcyjną jest jednym z bardziej popularnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Opiera się ona na miejscowym podaniu substancji leczniczej metodą iniekcji na wybranej partii ciała, tak aby odpowiednie składniki trafiły tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Zabieg ten wykonywany jest w celu poprawy kondycji skóry, leczenia zmian chorobowych oraz ich profilaktyki.

Mezoterapia iniekcyjna przynosi ekspresowe rezultaty w postaci natychmiastowej rewitalizacji skóry. Wykorzystuje dwa mechanizmy działania: działanie substancji aplikowanych pod skórę oraz efekt samoregeneracji skóry po dużej liczbie nakłuć, które wykonywane są w czasie zabiegu.

Kiedy korzysta się z zabiegu mezoterapii igłowej?

Tę formę podawania substancji leczniczych stosuje się w przypadku cellulitu, przebarwień, nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów oraz pobudzenia włosów do wzrostu. Ponadto wspaniale poprawia jędrność i elastyczność skóry.

W jaki sposób przebiega zabieg mezoterapii iniekcyjnej?

Na wybraną część twarzy lub ciała, która wymaga regeneracji i odżywienia, wstrzykiwane są niewielki dawki substancji odżywczych. Wówczas w czasie zabiegu powstają małe grudki zawierające bogaty w składniki aktywny preparat. Ślady po nakłuciach oraz owe grudki ustępują dni bardzo szybko po wykonaniu zabiegu, gdy składniki odżywcze wchłoną się w głębsze partie skóry. Jednocześnie poprawia kondycję skóry, nawilża ją i odżywia oraz aktywizuje do regeneracji.

Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej

Długotrwale nawilża, regeneruje i poprawia kondycję skóry oraz uzupełnia niedobory składników odżywczych, a dzięki temu poprawia mikrokrążenie i aktywizuje wytwarzanie kolagenu. Widocznie odmładza, rozjaśnia, eliminuje oznaki starzenia skóry oraz znacznie poprawia jej sprężystość i elastyczność.

Podobne posty

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

komórki macierzyste cd34/hCGF vs fibryna

HCGF czyli komórki macierzyste CD34 to najskuteczniejszy zabieg istniejący w medycynie regeneracyjnej. Często mylone z fibryną są absolutnie innowacyjnym zabiegiem. Tylko dwie...

Telefon

+48 601 581 531

Adres

Armii Krajowej 22
58-130 Żarów

Email

info@mesologic.pl

Godziny

Pn-Pt: 8:00 - 16:00