Co to jest terapia osoczem bogatopłytkowym?

pobieranie osocza

Najnowsza wiedza z dziedziny medycyny regeneracyjnej dowodzi, iż można wykorzystać zdolności regeneracyjne własnego organizmu, bez aplikacji wgłąb skóry preparatów chemicznych lub kosmetycznych.

Koncentrat osocza bogatopłytkowego prp jest autologicznym materiałem, czyli naszą własną tkanką, a dzięki temu nie powoduje działań niepożądanych oraz zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Jego potencjału nie sposób porównać do innych preparatów, które są używane do zabiegów odmładzających.

Osocze pacjenta od ponad 30 lat znajduje zastosowanie w stomatologii, ortopedii, okulistyce oraz w zabiegach chirurgicznych.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

PRP (ang. plateled rich plasma) to krwiopochodny preparat, który pozyskiwany jest z krwi własnej pacjenta. Substancja zawiera silnie skoncentrowane płytki krwi, które zawierają cenne białka i czynniki wzrostu oraz przyspieszają regenerację i proces gojenia tkanek.

Zaaplikowana w głąb skóry, sprawia, że następuje jej intensywna odbudowa, a w efekcie także poprawia się jędrność, gładkość, elastyczność koloryt i stan naskórka.

Zestawy do pozyskania osocza bogatopłytkowego

Zobacz – zestawy do osocza bogatopłytkowego

Kiedy warto skorzystać z terapii osoczem bogatopłytkowym?

Jeśli jesteś osobą wymagającą, poszukujesz nieinwazyjnej, naturalnej pielęgnacji, przyjaznej organizmowi to zabieg ten jest dla Ciebie.

Jeśli pragniesz spłycić zmarszczki, to zastosowanie osocza, zamiast botoksu sprawi, że nie pojawią się żadne podrażnienia i reakcje alergiczne. Ponadto terapia ta nie przyniesie nienaturalnej zmiany rysów twarzy i może być stosowana także u osób ze skórą atopową i wrażliwą. To terapia bezpieczna i skuteczna!

Kiedy zdecydować się na zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Terapie prp stosuje się w celu profilaktyki i cofania starzenia skóry oraz poprawy kondycji skóry i leczenia dolegliwości dermatologicznych. Poprawia napięcie, ukrwienie skóry i kontur twarzy oraz wygładza ją i dogłębnie nawilża. Odbudowuje i regeneruje zniszczoną skórę oraz sprawdza się w celu poprawy jej kondycji po zabiegach chirurgicznych i chirurgii plastycznej.

PRP można również wykorzystać w celu leczenia i zmniejszenia widoczności przebarwień, rozstępów, blizn pourazowych i potrądzikowych, ale także, by poprawić koloryt i rozświetlić skórę. Stosuje się ją w celu poprawy gęstości i kondycji włosów oraz do leczenia nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn i kobiet.
Z osocza bogatopłytkowego można korzystać, by wypełnić zmarszczki i bruzdy na szyi, dłoniach, dekolcie, policzkach, czole i w okolicach oczu.

Podobne posty

Telefon

+48 601 581 531

Adres

Armii Krajowej 22
58-130 Żarów

Email

info@mesologic.pl

Godziny

Pn-Pt: 8:00 - 16:00