Karboksyterapia – zastosuj najnowszy fenomen zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej w swoim gabinecie!

 

Aktualnie karboksyterapia jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w Klinikach Medycyny Estetycznej. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Kluczowe w tej metodzie są niezwykłe rezultaty oraz wiele problemów skórnych, które potrafi naprawić.

Karboksyterapia polega na aplikacji dwutlenku węgla pod skórę przy pomocy odpowiedniego urządzenia w celach terapeutycznych. Zabieg ten nie tylko usuwa zmarszczki mimiczne, redukuje cellulit i modeluje ciało, ale także poprawia elastyczność skóry, pobudza przepływ krwi w tkankach, a dzięki temu aktywizuje produkcję kolagenu w skórze oraz eliminuje cienie pod oczami.

Gaz, który równomiernie aplikowany jest pod skórę, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, ale w efekcie również dotlenia je i odżywia. Dzięki temu skóra jest zregenerowana i odnowiona, wytwarzają się nowe naczynia krwionośne.

Brak regularnej aktywności fizycznej, starzenie się organizmu, siedzący tryb życia oraz nieodpowiednio zbilansowana dieta sprawiają, że naturalne procesy odnowy skóry w organizmie przestają być aktywne.

Iniekcja dwutlenku węgla za pomocą niewielkiej igły wywołuje delikatny i bardzo krótki stan zapalny w skórze, którego następstwem jest zwiększona produkcja kolagenu i elastyny. Taki stan regeneracji skóry rozpoczyna się już po pierwszym zabiegu i trwa nawet przez kilka tygodni po zakończeniu serii zabiegów.

Zalet tego zabiegu jest całe mnóstwo! Po pierwsze zwiększa on cyrkulację krwi, a dzięki temu dotlenia, pobudza komórki do odnowy oraz wspomaga transport składników odżywczych do tkanek. W efekcie następuje długotrwałe dotlenienie tkanek oraz poprawa krążenia.

Obszar ciała poddany terapii staje się jędrny, gładki i sprężysty, a skóra wyjątkowo zrewitalizowana. Zapowiada się niesamowicie prawda? Dlatego już wkrótce bliżej przyjrzymy się zaletom oraz przeciwwskazaniom do wykonywania zabiegu karboksyterapii.